رونمایی از گالری مجازی ایران هنر با حضور وزیر ارشاد

آیین رونمایی از گالری مجازی ایران هنر با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران و جمعی از هنرمندان و شخصیت های فرهنگی هنری در سالن جلیل شهناز خانه هنرمندان برگزار شد. این سامانه به بخش های مختلف آشنایی با هنرمندان عرصه های خوشنویسی، نقاشی، حجم و همچنین خرید و فروش آثار اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار اختصاصی میسا، مهندس شکروی، اولین گالری مجازی ایران هنر که توسط تیم میسا پیاده سازی شده است با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد مسجدجامعی(عضو شورای اسلامی شهر تهران)، حجت‌الاسلام سیدحسین شاهمرادی ( دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور) مجید ملا نوروزی مدیر کل هنرهای تجسمی و جمعی از هنرمندان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار میسا سیدجمال هادیان - رییس شورای سیاست‌گذاری گالری ایران هنر گفت: گالری ایران هنر فقط مکانی برای نمایش و فروش آثار اصیل هنری نیست، بلکه بانک اطلاعات هنرمندان و آثارشان است. هنرمندانی که به این گالری وارد می‌شوند، باید سوابق خود را در آن ثبت کنند. این کار، زمینه تشکیل یک بانک اطلاعات را فراهم می‌کند تا به آرزوی تشکیل یک بانک اطلاعاتی در زمینه فرهنگ و هنر برسیم.

در این مراسم که عصر دیروز (دوم مردادماه) در خانه هنرمندان ایران برگزار شد، علی جنتی با خرید اثر نقاشی‌خط که توسط غفار قنبرپور خلق شده بود، اولین خریدار این گالری مجازی شد.